عکاسی از افسانه تا واقعیت ، مصاحبه با خانم مارگاریتا کاروا

عکاسی از افسانه تا واقعیت ، مصاحبه با خانم مارگاریتا کاروا

این مقاله ترجمه مصاحبه خانم کارو با سایت 500px می باشد. خانم مارگاریتا کاروا از کشور روسیه، بدون شک یکی از استعدادهای بی نظیر عکاسی و پردازش تصویر میباشد. تنها سه و نیم سال از حضور وی در دنیای حرفه ای عکاسی گذشته بود که او را در سطح جهانی به عنوان هنرمندی که افسانه ها و داستان های جادویی را با زندگی واقعی تلفیق کرده،

شناختند. او که به دنباله روی از کلیشه های موجود در عکاسی میلی نداشت، سبکی منحصر به فرد به نام عکاسی افسانه ای را وارد دنیای حقیقی کرد.  او یکی از پر طرفدارترین عکاسان سایت 500px می باشد و بیشترین دنبال کننده در سایت 500px prime را داراست. مصاحبه ایشان با سایت 500px در سال 2015 به شرح زیر می باشد:

 

در ابتدا کمی در مورد خودتان و چگونگی ورود به دنیای عکاسی را برای ما توضیح دهید:

من عکاسی را مدت زیادی نیست که آغاز کرده ام و تنها سه و نیم سال از شروع فعالیت من در این زمینه میگذرد. من عکاسی را به شیوه معمول با یک دوربین SLR که در تولدم کادو گرفته بودم، آغاز کردم و این شروع فعالیت من در دنیای عکاسی بود. در آن زمان، هیچگاه فکر نمیکردم که بتوانم عکاسی کنم و عکاسی بزرگترین اشتیاق من در زندگی شود.

پیش از این گفته بودید که عکسهای شما از افسانه ها الهام می گیرند ، چگونه میل شما برای به تصویر کشیدن افسانه ها در عکسها شروع شد؟

اون ها دقیقا افسانه نیستند بلکه من فقط هر داستان افسانه گونه ای را دوست دارم. من علاقه ای به عکس های واقعی ندارم زیرا اینترنت پر از این گونه عکس هاست. من فقط سعی کردم چیزی جادویی، تخیلی و افسانه گون را به کارهایم اضافه کنم. در غیر اینصورت، صرفا عکاسی و پردازش تصویر، بسیار خسته کننده بود و این بزرگترین ترس من بود.

آیا شما عکس یا عکاسی خاصی دارید که مورد علاقه شما باشد؟ افسانه ای که بیشتر از بقیه دوست دارید؟

عکس و عکاسی مورد علاقه من مربوط به کاری است که تا کنون انجام نداده ام! همیشه وقتی به کارهای قبلی ام نگاه میکنم به خودم میگویم حتما می توانم کار بهتری انجام دهم. من کمال گرا هستم. می خواهم در هر زمان، بهتر و بیشتر انجام دهم و فکر می کنم تصور من روشن تر از عکس های من است. امیدوارم زمانی بتوانم این موضوع را به طور کامل در عکس هایم نشان دهم. آن موقع میتوانم بگویم عکس های من واقعا خوب هستند.

 

برای عکس برداری بیشتر از چه نوع ابزار و وسایلی استفاده میکنید؟

من اکنون از دوربین  Canon 5D Mark III استفاده میکنم و لنز مورد علاقه من  Canon EF 135mm f/2L می باشد. گاه گاهی هم از لنز  Canon 35mm f/1.4L استفاده میکنم. از سه پایه و یا وسایل دیگر استفاده نمیکنم به استثناء یک بازتابنده و یک نورکوچک روی دوربین.

برای پردازش هر تصویر چه مدت زمان را صرف می کنید؟ راهنمایی یا ترفندی هست که مایل به اشتراک گذاری آنها باشید؟

پردازش یک عکس میتواند از 30 دقیقه تا یک هفته زمان ببرد. این تقریبا دشوار هست که دقیقا بگویم چه کاری برای پردازش عکس ها انجام میدهم. معمولا عکس های من در ابتدا خام هستند و من با پردازش سعی دارم یک عکس خوب را به یک کار عالی تبدیل کنم. قسمت های اصلی کار من شامل برش، روتوش و اصلاح رنگ می باشد. فکر میکنم مشکل ترین قسمت کار یافتن پالت رنگ مناسب است که اغلب بسیار زمان بر می باشد.

آیا احساس یا پیامی وجود دارد که می خواهید با عکاسی شما منتقل شود؟

حقیقتا راجع به این موضوع فکر نکرده ام. فکر می کنم فقط می خواهم عکس ها "جذاب" باشند و چشم بینندگانم را جلب کنند و من روی آن کار می کنم.

در پایان ، شما برای سال 2015 چه هدفی دارید؟ پروژه  مهیجی وجود دارد که بخواهید در مورد آنها بگویید؟

در نقشه راهم پروژه های خلاقانه زیادی دارم که تمام مدت روی آنها کار خواهم کرد. آنها همان عکس های خلاقانه ای هستند که برای من راضی کننده خواهند بود. همچنین می خواهم کمی از شاخه های تجاری دورتر شوم و پروژه های خلاقانه تری را به انجام برسانم. فکر میکنم کارهای تجاری ذوق و خلاقیت من را خاموش کرده است که همان طور که یکی از دوستان عکاسم میگوید:"آنها یک اتفاق بد برای یک عکاس خلاق هستند". همچنین، برنامه سفرهای  زیادی برای سال 2015 نیز وجود دارد: در بهار، از نروژ ، چین ، فرانسه و شاید جاهای دیگر بازدید می کنم.

 


چاپ   ایمیل